فست فود

با هدف ارائه محصولاتی سالم و استفاده از ترکیبات فرآسودمند، ارائه غذاهایی متنوع از قبیل انواع ساندویچ، پیتزا، سوخاری و غذاهای فرنگی برای استفاده تمامی گروه های سنی در نظر گرفته شده است . کنترل روزانه مشخصات کیفی مواد مصرفی از جمله روغن مصرفی از دیگر ویژگی های بخش فست فود مجتمع تالار شهر قزوین می باشد


ویژگی های منحصربه فرد بخش فست فود تالار شهر :
    ارائه غذاهای کم کالری با میزان انرژی و ارزش غذایی مشخص جهت رژیم های خاص غذایی

    در نظر گرفتن سرویس ویژه برای کودکان از قبیل گریم، پک غذایی کودکان، هدایای ویژه

    استفاده از مواد اولیه تازه و مرغوب و با کیفیت ویژه

    اجرای بهینه الزامات بهداشت محیط فرآوری (GMP)

    دارای موسیقی زنده و فضای آزاد

فست فود یا غذای آماده چیست؟

فَست فود به انگلیسی: Fast food یا غذای فوری یا زود غذا یا غذای سریع عنوانی است برای غذاهایی که به سرعت طبخ و آماده میشوند. انواع ساندویچ به ویژه همبرگر از فست فودهای رایج هستند. فست فود در مورد غذاهای خانگی به کار نمیرود. بلکه بیش تر اشاره به غذاهایی میکند که در رستورانها تهیه میشوند. مک دونالد و کی اف سی از رستورانهای مشهوری هستند که در سراسر دنیا غذای سریع ارائه میدهند.

انواع غذاهای فوری

همبرگر ، انواع ساندویچ های سوسیس و کالباس، هات داگ، سیب زمینی سرخ کرده، مرغ سوخاری، ناگت مرغ، انواع پیتزا و...

ترکیبات فست فود ها

ترکیبات سوسیس و کالباس که شایعترین نوع غذاهای آماده هستند عبارتند از:

گوشت چرخ کرده(گوشت گاو، گوساله، بره، گوسفند، مرغ و بوقلمون): 40 تا 90 درصد محتویات سوسیس و کالباس را گوشت تشکیل می دهد. در موارد نادر ماهی نیز در تهیه سوسیس مورد استفاده قرار می گیرد.

نمک: نمک به عنوان طعم دهنده، نگهدارنده (به علت خاصیت ضد باکتریایی ) و پیوند دهنده ذرات گوشت عمل می کند. جذب کلسیم و پروتئین در بدن با مصرف زیاد این غذاها به علت نمک بالای آنها کم شده و در نهایت منجر به پوکی استخوان می شود.

ادویه جات: فلفل، دانه خردل، پیاز، سیر، رازیانه و زنجبیل برای ایجاد طعم های مختلف در انواع سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر خشک، آرد، نشاسته، پروتئین سویا، خرده های نان، پودر سیب زمینی و برنج، روغن مایع، آب، شکر (دکستروز) و ویتامین C

جگر و چربی گاو، گوسفند و مرغ.

پسته، قارچ و پنیر (در برخی موارد استفاده می شوند)

نیتریت ها، نیترات ها و فسفات ها: این ترکیبات جهت حفظ رنگ و طعم سوسیس و کالباس مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی برخی از فست فودها

برگر مرغ : این محصول شامل گوشت مرغ، ادویه مخصوص مرغ، آرد سوخاری، تخم مرغ و روغن میباشد.

ناگت مرغ : برای تهیه ناگت مرغ، ابتدا گوشت قسمتهای ران و سینۀ مرغ شستشو شده و پس از چرخ کردن با ادویه جات ، آرد ، تخم مرغ، روغن و نمک مخلوط میشود و پس از قالب زنی، سرخ کردن اولیه صورت میگیرد و پس ازآن منجمد و بسته بندی میشود. قابل ذکر است تمامی مراحل توسط دستگاه های تمام اتوماتیک صورت میگیرد.

کراکت سیب زمینی و مرغ : این محصول شامل سیب زمینی رنده شده، گوشت مرغ، تخم مرغ، ادویه، روغن و نمک میباشد که بصورت نیمه آماده و منجمد عرضه میگردد.

همبرگر ممتاز: همبرگر ممتاز شامل گوشت گوساله، پیاز، ادویه و نمک بوده و مزیت اصلی آن درصد بالای گوشت ( 85 %) و همچنین عدم استفاده از سویا میباشد. همبرگر به صورت منجمد وخام بوده و به صورت وکیوم عرضه میشود.

ناگت گوشت : این محصول به صورت نیمه آماده عرضه میگردد و شامل گوشت، ادویه و نمک با پوشش آرد سوخاری میباشد

میگو سوخاری : میگوی استفاده شده از با کیفیت ترین میگوهای آبهای جنوب کشور میباشد که پس از جداسازی سر و پوست و رگ پشتی و انجام شستشوی مناسب، با عطر و بوی مناسب، میگوی تازه وارد خط تولید میشود. میگوها با نمک و ادویه مخلوط میشوند و با پوشش آرد سوخاری سرخ کردن اولیه صورت میگیرد و به صورت نیمه آماده عرضه میگردد.