کافی شاپ

لذت چشیدن انواع نوشیدنی در محیطی سرشار از عطر و بوی قهوه پیشنهاد وسوسه انگیزی برای دوست داران فضای متمایز و دنج است .کافه تالار شهر واقع در طبقه فوقانی ساختمان فست فود در محیطی خاص و زیبا برای علاقه مندان موسیقی و کتاب و همچنین با وجود اینترنت پر سرعت برای افرادی که نمی توانند از تکنولوژی به دور باشند فضایی ویژه و آرام ایجاد کرده تا در محیطی گرم و صمیمانه زیباترین لحظه ها را پدید آورند .ارائه صبحانه های فرانسوی و انگلیسی، انواع نوشیدنی های سرد و گرم، گلاسه ها، انواع کیک و غذاهای سبک با بهترین و مجهزترین تجهیزات روز دنیا، بدون شک پاسخگوی هر طبع و سلیقه ای در این مکان رویایی خواهد بود .

 

چرا نام کافه تالار شهر قزوین روکولا می باشد ؟ روکولا چیست ؟

سبزی خوشمزه و معطر متعلق به خانواده شب بویان که در غذاهای اروپائی مخصوصاً بعنوان سبزی سالاد شهرت زیادی داشته . این گیاه خوراکی از زمان روم باستان در نواحی مدیترانه ای کشت می شده ، با ارتفاع بین 20 تا 100 سانتی متر دارای برگ های نسبتاً کشیده و شاخه شاخه است.در کافه روکولاتالار شهر قزوین  با شعار ما همه یک خانواده هستیم ، خاستگاه علاقه مندانی است که طالب محیطی هستند تا فارغ از هیاهوی زندگی شهری ، لحظاتی را در کنار اعضای خانواده یا دوستان خود در آرامش طی کنند و برای این هدف سعی بر طراحی محیطی گرم و صمیمانه یا منوئی از صبحانه تا پاسی از شب در خدمت شمائیم.بچه های کافه روکولا تالار شهر قزوین همیشه منتظر دیدارتون هستند ، ما در روکولا احترام و محبت را سر لوحه کار خود می دانیم ، ما ایرانی هستیم و برای همه ملّیت ها و اقلیت ها صمیمانه عشق می ورزیم . همه ی ما جزء یک خانواده هستیم ، اشتباهاتی خواهیم داشت ، آنرا می پذیریم و عذر خواهی می کنیم . ما برای سرویس بهتر از مزرعه تا سر میز برای شما برنامه ریزی می کنیم تا همه چیز با بهترین کیفیت ممکن ارائه شود. مهربانیم چون همه ی ما بیشتر اوقات همانند یک کودک با دلی پاک و صادق ، رفتار می کنیم. سبک های مختلف غذا و نوشیدنی را دوست داریم و ارائه می دهیم.       

        

تاریخچه کافی شاپ در جهان وایران

نخستین کافی شاپ یا همان قهوه خانه قدیمی جهان در سال ۱۴۷۵ میلادی در شهر استانبول امروزی بر پا شد و یمن در قرن پانزدهم میلادی مرکز صادرات قهوه به شهرهای بزرگ خاورمیانه همچنین قاهره و استامبول گشت . دراوایل قرن هفدهم میلادی گیاه قهوه از طریق قاچاق دانه های حاصلخیز به کشور هند راه یافته و در این کشور پرورش یافت و در اواسط همین قرن بود که به انگلستان وارد شد ولی شرایط جوی انگلستان برای کشت قهوه مساعد نبود . نخستین کافی شاپ اروپا درسال ۱۶۵۴ درونیز وسپس در آکسفورد و لندن افتتاح شد. تا قبل از آغاز قرن هجدهم مصرف قهوه در سرتا سر اروپا رایج شد و کشورهای اروپایی این گیاه را به مناطق معرفی کردند تا این کشورها نسبت به کشت و تولید انبوه گیاه قهوه اقدام نمایند و بدین ترتیب صنعت قهوه برزیل با قاچاق دانه های قهوه از پاریس در سال ۱۷۲۷ آغاز شد .جالب است بدانید که مصرف قهوه در سوئد دوبار به خاطر حمایت اقتصاد ملی در سالهای ۱۹۵۶ و ۱۸۱۷ تا ۱۸۲۲ ممنوع شد که موفقیت چندانی در پی نداشت . قهوه در دوران پادشاهی صفویان جای خود را در میان نوشیدنی های روزانه ایرانیان باز کرد و تا قرن نوزدهم که چای بعنوان نوشیدنی اغلب مردم تبدیل شد ، همچنان این ماده تلخ سیاه رنگ دوستداران خود را داشت.در گذشته در اغلب شهرهای ایران مکانهایی بنام شربت خانه که در اصل محلی برای انجام گفتگو و استراحت موقت بود وجود داشت ومردم در این مکانها گرد می آمدند و به گفتگو و خواندن اشعار حافظ و بخصوص شاهنامه می پرداختند ، با توجه به اینکه شاه اسماعیل صفوی علاقه خاصی به شاهنامه خوانی داشت .هنر شاهنامه خوانی کم کم در شربت خانه ها توسعه یافت و درهمین مکان بود که مردم با نوشیدنی تاز ه ای بنام قهوه آشنا شدند و جای جای ایران پر شد و این مکانها به قهوه خانه تغییر نام یافت کافی شاپ یا همان قهوه خانه خودمان (که اتفاقا در انگلیسی هم coffee house نامیده میشود) در واقع جایی است که مسئولین آن، با فراهم کردن محیطی آرام بخش و دوستانه، از ساعات اولیه روز تا پاسی از شب گذشته به پذیرایی از مهمانان خود میپردازند. این مکان علاوه بر اینکه به مشتریان نوشیدنیهای غیر الکلی سرد و گرم همراه با شیرینی های تازه عرضه میکند، به منظور استراحت از کار روزانه، خواندن روزنامه، گپ و گفتگو در باره اوضاع و احوال روز و باز کردن باب آشنایی های تازه به کار میرود. عده بسیاری در سراسر جهان روز خود را با نوشیدن فنجانی قهوه تازه و خوشبو در قهوه خانه محل آغاز میکنند و هنگام بازگشت به خانه هم چند دقیقه ای از وقت خود را با دوستان و همسایگان در آنجا مینشینند، از روزی که هریک گذرانده اند و اخبار محلی مطلع میشوند و با روحیه بهتری به خانه میروند.جالب است بدانید که در کشورهای دیگر، کافی شاپ معمولا محل تجمع بزرگتر ها است، آنها در اینجا میتوانند دور از هیاهوی خانه و احتمالا برخورد بی حوصله اعضای جوانتر خانواده، با دوستان هم سن و سال خود به گپ زدن بپردازند، درد دل کنند و خوش باشند. کافی شاپهای بزرگ و کوچکی که در مناطق تجاری، لابی هتلها و فروشگاههای بزرگ دیده میشوند هم، علاوه بر به وجود آوردن محیطی آرام برای رفع خستگی، جایی مناسب برای قرارهای تجاری و کاری در محیطی غیر رسمی به شمار می آیند.

تاریخچه قهوه در جهان

به احتمال زیاد قهوه اولین بار در کشور اتیوپی تولید شد. البته برخی کشور یمن را منشأ تولید قهوه می‌دانند. این دانه اولین بار در قرن ۱۳، در جهان عرب شهرت یافت و شهرت آن هم بیشتر به این دلیل بود که دین اسلام که ابتدا در جهان عرب گسترش یافت، نوشیدنی‌های الکلی را حرام بشمار می‌آورد و نوشیدنی قهوه به عنوان جایگزینی برای نوشیدنی‌های الکلی استفاده می‌شد. پس از آغاز قرن ۱۷، گیاه قهوه که با قاچاق دانه‌های بسیار حاصلخیز به کشور هند راه یافته بود، در این کشور هم پرورش یافت. تقریباً در سال ۱۶۵۰ میلادی، قهوه به کشور انگلستان وارد می‌شد و کافی شاپ‌ها در شهرهای آکسفورد و لندن تاسیس شدند. کشت گیاه قهوه در انگلستان از همان زمان آغاز گردید، اما آفت‌ها و شرایط نامناسب جوی، گیاهان قهوه را نابود نمود و انگلیسی‌ها مجبور شدند به جای کشت قهوه، به کشت چای روی بیاورند.تا قبل از آغاز قرن ۱۸، استفاده از نوشیدنی قهوه در سراسر اروپا رایج شده بود. کشورهای اروپایی این گیاه را به مناطق گرمسیر معرفی کردند تا این کشورها نسبت به کشت و تولید انبوه گیاه قهوه اقدام نمایند.بله امروزه بزرگترین کشورهای تولید کننده قهوه عبارتند از: پورتو ریکو، برزیل، کلمبیا، ویتنام، اندونزی، مکزیک و هند. البته در هفتاد کشور دیگر هم قهوه تولید می‌شود، ولی میزان تولید آن کشورها کمتر است. بزرگترین وارد کنندکان قهوه، ایالات متحده آمریکا، آلمان، ژاپن، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا می‌باشند. بیشترین میزان مصرف سرانه قهوه در کشورهای فنلاند (۱۱ کیلوگرم)، دانمارک (۹٫۷ کیلو گرم)، نروژ (۹٫۵ کیلوگرم)، سوئد (۸٫۶ کیلوگرم) و استرالیا (۷٫۸ کیلوگرم) مشاهده شده‌است. ایالات متحده آمریکا با اینکه بزرگترین وارد کننده قهوه‌است، اما مصرف سرانه آن تنها ۴٫۱ کیلوگرم می‌باشد.

تاریخچه قهوه در ایران

قهوه در در زمان صفویه جای خود را در میان نوشیدنی‌های روزانه ایرانیها باز کرد و نمونه‌ای است از ورود ایران به شبکه اقتصادی جهانی آن دوران. تا قرن نوزدهم که چای به نوشیدنی غالب مردم تبدیل شد، همچنان این ماده سیاه و تلخ بسته به منطقه جغرافیایی و طبقه اجتماعی دوستداران خود را داشت. امروزه نوشیدن انواع قهوه از جمله قهوه فرانسه، اسپرسو، کاپوچینو و قهوه فوری و شیرقهوه طرفداران زیادی پیدا کرده. البته قهوه ترک بخاطر محبوبیت میان ایرانیان ارمنی از گذشته در میان مردم رایج بوده و بواسطه فال قهوه جایگاه خاص خود را داشته. امروز می‌توانید در تمام کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌سراها به راحتی این نوشیدنی نشاط‌ آور را پیدا کنید. انواع گلاسه‌ها از نوشیدنی‌های مورد علاقه مردم هستند.قهوه از قرن نهم در ایران نوشیده می‌شد. صوفی‌ها با کمک نوشیدن قهوه می‌توانستند خود را برای انجام مراسم مذهبی بیدار نگه دارند.در دوران صفوی بود که قهوه خانه‌ها بعنوان مکانهایی برای تجمع شاعران و هنرمندان در ایران رواج پیدا کرد.در سال ۱۶۶۴ کاشف الدین یک داروشناس صفوی، یک رساله در مورد ارزشها و خصوصیات قهوه به شاه عباس دوم تقدیم کرد.تاریخ فرهنگ نوشیدن چای در ایران تنها از انتهای قرن پانزدهم شروع شد. از آنجایی که کشورهای تولید کنند قهوه مسافت زیادی تا ایران داشتند، حمل و نقل قهوه به ایران مشکلات بسیار داشت.ولی نزدیکی تولید کننده‌های عمده چای نظیر چین به جاده اصلی تجارت آن زمان یعنی جادهٔ ابریشم سبب شد که تجارت و حمل و نقل چای به سهولت بیشتری در ایران صورت بگیرد.

خواص قهوه

۱- به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

۲- نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد را برطرف می‌کند.

۳- قهوه به دلیل داشتن ماده‌ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند.

۴- تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می‌دهد مصرف منظم قهوه به دلیل دارا بودن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹ درصد و مصرف نامنظم قهوه می‌تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

۵- محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه در طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می‌کند.

۶- تحقیقات مریم سابقی و یاسر دری، دو محقق ایرانی در آمریکا نشان داده‌است که بوییدن دانه‌های قوه می‌تواند باعث بازگشت اشتهای از دست رفته پس از آشپزی شود. آنان معتقدند که مولکول‌های قهوه با حرکات جنبشی خاص خود باعث جدا شدن مولکول‌های غذا از گیرنده‌های بویایی بینی و بدین ترتیب باعث بازگشت اشتها می‌شود. این دو محقق همچنین این روش را جهت افزایش سلامتی حیوانات در موسسه‌های تحقیقاتی پیشنهاد کرده‌اند.

کافی شاپ تالار شهر به روایت تصویر